Uber – zmiana w transporcie osobowym

Dzięki takim aplikacjom jak Uber rynek transportu osobowego znacząco się zmienił i dlatego taksówki nie są już tym sam, dlatego dowiedzcie się więcej o tej wyjątkowej aplikacji.
Uber to innowacyjna aplikacja mobilna na urządzenia przenośne, które można wykorzystywać w celu zamawiania usług transportu samochodowego poprzez kojarzenie pasażerów z kierowcami, którzy będą korzystać z tej aplikacji. Obecnie Uber to nowoczesna aplikacja, która doskonale się rozwinęła i jest powszechnie dostępna w wielu miejscach na terenie całego świata. Przede wszystkim aplikacja stawia na miasta największe, które mają najwięcej potencjału w tym właśnie kierunku i mogą budzić największe zainteresowanie. Nie powinniśmy być zdzwieni, że ten rynek w tym zakresie rozwija się doskonale właśnie w dużych miastach. Tam bowiem organizacja transportu może być taką najbardziej atrakcyjną usługą, ponieważ to zainteresowanie potencjalnych klientów będzie duże. Jak więc kształtował się Uber i co obecnie ma nam do zaoferowani?

Historia aplikacji

Uber to firma, która pojawiła się w Ameryce w roku 2009. Natomiast to co najważniejsze to przede wszystkim sytuacja, w której pojawiła się aplikacja mobilna w czerwcu 2010 roku zmieniła sytuację i sprawiła, że firma mogła zacząć się rozwijać. Na początek pojawiła się aplikacja, która zaczęła obowiązywać w San Francisco. Jednak co najważniejsze bardzo szybko zaczęła się rozwijać i zaczęto również myśleć o promowaniu firmy w całym kraju. Umożliwiło to start na rynku w Ameryce, gdzie aplikacja była promowana w wielu miastach, a z czasem również została przeniesiona do innych krajów. Po raz pierwszy w 2012 roku przetestowana została możliwość rezerwacji samochodów oraz kierowców, którzy nie byli zatrudnieni przez Uber i nie mieli licencji na przewożenie. Takie usługi miał być przede wszystkim zdecydowanie tańsze niż to co mogli nam oferować inni przewoźnicy. To bez wątpienia był istotny krok do przodu, gdy chodzi o działalność tej firmy i jej innowacyjnej aplikacji.
zdjęcie czarnych pojazdów Uber

Początki działalności

Na początku działalności kierowcy Ubera używali aut takich jak Caddilac Escalade, BMW 7, Lincoln Town Car a także Mercedesy S-class. Pojazdy były określane jako czarne samochody co było związane z tym jak wyglądały one od strony kolorystycznej. Wynikało to również z założenia firmy na początku działalności, co wynikało przede wszystkim z tego, że firma założyła sobie korzystanie z luksusowych samochodów jako możliwość organizacji przejazdów dla osób oczekujących komfortu i najwyższej jakości. Tego typu działalność jednak chyba nie dawała takich możliwości, ponieważ pojawiły się zmiany, w ramach których wprowadzona została możliwość wyboru małych i ekologicznych samochodów, między innymi takich jak Toyota Prius. Razem z tymi decyzjami firma postarała się także popracować nad aplikacją w taki sposób, by stworzyć warunki dla kierowców, którzy nie są licencjonowanymi taksówkarzami. Pojawienie się mniejszych samochodów a co za tym idzie niższych cen sprawiło, że aplikacja zaistniała na rynku mniej zamożnych klientów i bez wątpienia był to ich wielki sukces, ponieważ udział w rynku się zwiększył, klienci stali byli coraz liczniejsi. Firma w ten sposób zaczęła budować swoją silną pozycję na światowym rynku.
Aplikacja na tą chwilę w formie mobilnej przygotowana jest na telefony z systemem Windows, Andorid oraz urządzenia marki Apple. Jej rozwój jest stały i co warto powiedzieć aplikacja ma między innymi świetną estetykę, dzięki której korzystanie z niej staje się łatwiejsze i ta przejrzystość sprawi, że nawet taka osoba, która pierwszy raz z tego korzysta spokojnie sobie poradzi z urządzeniem i będzie mogła wykorzystywać jej możliwości. W sumie na tą chwilę uber jest już usług o charakterze glowbanym, działa w blisko 70 krajach świecie i mniej więcej 400 miast.
Zdjęcia taksówek w naszym kraju

Pojawienie się Ubera w Polsce

Aplikacja zaczęła się pojawiać w naszym kraju i razem z nią zarejestrowany został polski oddział firmy. Co wydaje się być ciekawe Uber na początek pojawił się na terenie Warszawy, ale dość szybko rozpoczęła się praca zmierzająca do tego, by aplikacja pojawiła się także w innych miastach i tak obecnie jest już dostępna w Krakowie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu czy na terenie Łodzi oraz Aglomeracji Śląskiej. Kierowcy taksówek byli wiele uczestnikami różnorakich protestów, w ramach których dążono do tego, by zlikwidować Uber w naszym kraju jako działalność nielegalną. Aby zmienić sytuacje podjęto decyzje o tym, by wymagać od kierowców z aplikacji zaświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej. Kierowcy według Ministerstwa Finansów mają obowiązek płacenia podatek a także składek ubezpieczenia. Jeśli chodzi nasz kraj Uber stał się aplikacją, która charakteryzuje się formą pośrednictwa między pasażerami a dostawcami usług transportowych. Na całym świecie Uber wzbudza właśnie kontrowersje ze względu na kwestie zobowiązań podatkowych. Dlatego wydaje się, że w naszym kraju zostało to rozwiązane w sensowny sposób.